Финал Europa League на Amsterdam Arena 15.05.13

Архіви виїздів на єврокубкові матчі українських клубів

Финал Europa League на Amsterdam Arena 15.05.13

Повідомлення jorban90 » 12 грудня 2012, 17:21

Всем привет!

Недавно получил письмо с официального сайта УЕФА по поводу начала продажи билетов на финал. Думаю многим будет интересно.

International ticket sales for this season's UEFA Europa League final at the Amsterdam ArenA on Wednesday 15 May 2013 are now under way and will continue until Friday 18 January 2013.

Tickets are now on sale exclusively via UEFA.com. To apply for tickets or get additional information on the ticket sales process, visit: https://ticketing.uefa.com/uefaeuropaleague.

Together with the ticketing campaign, UEFA is launching the 2013 UEFA Europa League Final corporate hospitality programme. The offer is addressed mostly to businesses and limited to 1,500. Enquiries can be addressed to hospitality@uefa.ch.

We are looking forward to welcoming you to this major football event in Amsterdam next year!

Best Regards,

UEFA Europa League Final Amsterdam 2013 – Ticketing
Зображення
Зображення
jorban90
Фанат

­2 Stars

RE: UEFA Europa League final at the Amsterdam ArenA on Wednesday 15 May 2013

Повідомлення Dancher » 12 грудня 2012, 18:26

jorban90 написав:Всем привет!

Недавно получил письмо с официального сайта УЕФА по поводу начала продажи билетов на финал. Думаю многим будет интересно.

International ticket sales for this season's UEFA Europa League final at the Amsterdam ArenA on Wednesday 15 May 2013 are now under way and will continue until Friday 18 January 2013.

Tickets are now on sale exclusively via UEFA.com. To apply for tickets or get additional information on the ticket sales process, visit: https://ticketing.uefa.com/uefaeuropaleague.

Together with the ticketing campaign, UEFA is launching the 2013 UEFA Europa League Final corporate hospitality programme. The offer is addressed mostly to businesses and limited to 1,500. Enquiries can be addressed to hospitality@uefa.ch.

We are looking forward to welcoming you to this major football event in Amsterdam next year!

Best Regards,

UEFA Europa League Final Amsterdam 2013 – Ticketing

Спасибо, тоже получал. Можно попробовать подать заявку. В прошлом году с ЛЧ в Мюнхене моя пролетела. Правда мне кажется, что, если случится такое чудо и кто-то из украинских полпредов выйдет в финал, то билеты можно будет получить через квоту клуба в свой сектор
Советую всем переодически заглядывать на форум и подписаться на интересующие Вас темы чтоб не проспать нужную информацию! По статистике наш форум практически без флуда и действительно очень информативен!
Dancher
Site Admin

­5 Stars

RE: UEFA Europa League final at the Amsterdam ArenA on Wednesday 15 May 2013

Повідомлення WotE » 13 грудня 2012, 14:27

А вот если не пройдет, тогда это будет единственный способ побывать на финале, если кому-то это интересно, конечно :-) финал должен быть интересным - очень много известных клубов. Я, правда, предпочту поехать в Черногорию, а не на финал в Амстердам)
WotE
Фанат

­5 Stars

Re: Финал Europa League на Amsterdam Arena 15.05.13

Повідомлення Andrik » 22 квітня 2013, 22:33

Вітаю шановне паньство! Я сьогодні отримав два квитки в Амстердам на фінал =) Подорож вже куплена. Тепер лише надіюсь шо в фінал пройдуть Челсі і Бенфіка. Хтось ше з наших їде??
Andrik
Supporter

­3 Stars

Повідомлення Dancher » 22 квітня 2013, 23:23

Andriy (Stanislaviv) написав:Вітаю шановне паньство! Я сьогодні отримав два квитки в Амстердам на фінал =) Подорож вже куплена. Тепер лише надіюсь шо в фінал пройдуть Челсі і Бенфіка. Хтось ше з наших їде??

Круто! Заезжай на денёк к нам! Мы совсем недалеко от Амстердама живём
Dancher
Site Admin

­5 Stars

Повідомлення Andrik » 24 квітня 2013, 00:26

Обовязково заїду, в четвер 16 буду в Дюзелі! Буде круто знову зустрітись укр супорт назавжди !!! Доречі всі шо недалеко там живуть приєднуйтесь в суботу 18 травня на матч Металіст- Дніпро, було б чудово разом переглянути цей матч.
Andrik
Supporter

­3 Stars

Повернутись до Виїзда 2013

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість